Kościół parafialny

Kościół parafialny

Kościół Świętego Michała Archanioła w Niemysłowie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Niemysłów należącej administracyjnie do diecezji włocławskiej. Odpust parafialny odbywa się w Święto św. Michała Archanioła – 29 września.

Proboszcz ks. Maciej Naraziński. (Strona parafii: parafia-niemyslow.eu)

1661
Konsekracja kaplicy
1765
Budowa w drewnie
1880
Przebudowa w cegle
1911
Konsekracja obecnej świątyni
Uroczystość Bożego Narodzenia wywodzi swój początek z Jerozolimy. Patriarcha w Grocie Narodzenia odprawiał w nocy Mszę świętą. W Rzymie święto Bożego Narodzenia dnia 25 grudnia obchodzono od wieku IV.

Wydarzenia

"Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili" J 15, 16b
18 sierpnia 2021
Rodzinna Ewangelizacja

Wyrusza kolejna ewangelizacyjna wyprawa rodzin do nadmorskich parafii ze świadectwami spotkania Żywego Boga, wiary przeżywanej w całej rodzinie, cudownych interwencji Jezusa i Maryi.

18 sierpnia 2021
Dom Rekolekcyjny

Aby więcej ludzi spotkało żywego Boga i mogło dzielić się tym doświadczeniem, wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli zachęcamy do hojności, aby to dzieło mogło powstać.

Wieczór Uwielbienia.
18 sierpnia 2020

W każdą ostatnią sobotę miesiąca Parafia Św. Floriana w Uniejowie zaprasza na Wieczór Uwielbienia z Mszą św. o uzdrowienie i osobistą modlitwą zawierzenia pod Płaszczem Matki Bożej z Guadelupe. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Uniejowie w dniu 28.08. o godz. 18:00.

Kościół Św. Michała Archanioła w Niemysłowie